SSS

Soru: Airsoft nedir?
Cevap: Airsoft oyunu, doğada çözünebilen malzemeden üretilen 6mm’lik “BB” adı verilen plastik boncukları gaz ,yay ya da pil yardımıyla atan replika oyuncaklarla oynanır.
Bu oyun, oynandığı tüm ülkelerde onur oyunu olarak nitelendirilir. Birçok ülkede yaygın bir şekilde oynanan Airsoft oyunu için ülkeler arası turnuvalar dahi düzenlenmektedir. Kullanılan tüm replika oyuncaklar ve diğer tüm ekipman görünüm olarak gerçeğiyle neredeyse aynıdır. Oyunu bilgisayar oyunlarından farklı kılan bu özellik sayesinde oyuncu
kendini hem zihnen hem de bedenen oyunun içinde hisseder. Bu oyun doğası gereği strateji, taktik geliştirme, adrenalin ve refleks açısından kişisel gelişimi destekler, doğayı tanımayı, doğayla bütünleşmeyi sağlar.

Soru: Yaş sınırlaması var mıdır?
Cevap: Airsoft oynayacak kişinin 18 yaşında veya 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Soru: Airsoft oyuncakları modifiye edilebilir mi?
Cevap: Airsoft oyuncakları gerçek mühimmat kullanmak amacıyla modifiye edilemez. Görüntü olarak her ne kadar gerçeğine çok benzese de, yapısı bunun için elverişli değildir.

Soru: Atılan BB’lerle vurulduğumuz takdirde ne yapıyoruz?
Cevap: Airsoft oyununda kullanılan BB’ler bedende herhangi bir iz bırakmadığından, centilmenlik ön plandadır. Vurulan oyuncunun herhangi bir tartışmaya mahal vermeden oyundan çıkması bu oyunun temel kuralıdır.

Soru: Herkes Airsoft oynayabilir mi?
Cevap: Airsoft 18 yaşında veya 18 yaşından büyük, cinsiyet farkı gözetmeksizin herkesin oynayabileceği, doğayla iç içe, son derece zevkli bir zihinsel ve bedensel aktivitedir.

Soru: Herkes Anadolu Airsoft Derneğine üye olabilir mi?
Cevap: Evet. Türkiye Cumhuriyeti yasalarında belirlenmiş özelliklere haiz, yaşı 18 ve üzerinde olan herkes dernek üyesi olabilir.

Soru: Oyunlar sadece Dernek bünyesinde mi oynanıyor?
Cevap: Hayır. Diğer Airsoft grup ve takımları ile de oyunlar oynanmaktadır.

Soru: Sadece Derneğin belirlediği alanlarda mı oyun var?
Cevap: Hayır, derneğimiz Airsoft için belirlenmiş bir çok farklı alanda oyunlar tertip etmektedir.

Soru: En az ekipman seviyesi ne olmalıdır?
Cevap: Airsoft oynayabilmek için en az; AEG, pistol, gözlük, telsiz, kamuflaj ve bot sahibi olmanız gerekir.

Soru: Oyuncak ve diğer ekipmanı nereden alabilirim?
Cevap: Türkiye’de tüm ekipmanı bulabileceğiniz sponsorlarımız dâhil bir çok firma bulunmaktadır. En doğru hareket oyunlara gelerek oyuncuları izlemek, bilgi almak ve sonrasında karar vermektir.